Videa a články

Kritizovat, vytýkat a poskytovat negativní zpětnou vazbu na výkon, na nedostatečné výsledky nebo na špatný přístup... To je jedna z nejméně oblíbených disciplín manažerů a personalistů. Vytýkací rozhovory patří mezi argumentačně i psychicky velmi náročné situace. Jak se na ně připravit?

V době boje o talenty vzrůstá význam HR oddělení. Personalisté působí stále více jako poradci vedení a stávají se součástí strategických rozhodnutí společnosti. Jejich nová role je však mnohem komplexnější. Více o současných trendech v personalistice se dozvíte v tomto článku.

Když leader firmy přehlédne strategickou důležitost HR, dá se to pochopit. Horší je, že si důležitost své role neuvědomují ani samotní personalisté a sami se tak staví do podřízené pozice. Poselství pro dnešní den tedy zní: PERSONALISTÉ, ZVYŠTE SVOU HODNOTU.

Role personalisty je nesmírně pestrá a současně velmi náročná. Usnadněte si ji alespoň částečně efektivním nastavením rámce personálních procesů a činností a staňte se díky systematickému přístupu strategickým partnerem i důvěryhodnou oporou pro své kolegy.

Odpovídají náklady na top manažera jeho výkonům a penězům, které do společnosti přinese? Jsou lidé v rámci organizace na pozicích, v nichž mohou nejlépe uplatnit svůj potenciál? Co demotivuje zaměstnance, kteří z firmy odcházejí? Právě těmto otázkám se věnuje PERSONÁLNÍ CONTROLLING.